24.03.2017 10:57


Zaměstnanci magistrátu vybírali potraviny pro lidi v nouzi

Autor: Benedikt Vítek | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Přes čtyři sta kilogramů trvanlivých potravin shromáždili zaměstnanci brněnského magistrátu. Přidají je do společných zásob, které v průběhu roku sociální pracovníci rozdělí mezi lidi bez domova, klienty Domu na půl cesty a jiné osoby v krizových situacích.

Potravinová sbírka se konala na magistrátu města Brna. Vybralo se přes čtyři sta kilogramů potravin.|Foto: Benedikt Vítek

Brno - Třetí potravinová sbírka se minulý čtvrtek uskutečnila na brněnském magistrátu. Zaměstnanci darovali přes čtyři sta kilogramů masových konzerv, luštěnin, těstovin a dalších trvanlivých potravin. Čerpat z ní budou moci lidé bez domova, klienti Domu na půl cesty nebo mladiství, kteří opouští dětské domovy a výchovné ústavy. Část sbírky bude rozdělena mezi rodiny v nouzi a jiné sociálně slabé skupiny. 

„Cílem sbírky je zajistit, aby existovala stálá zásoba trvanlivých potravin, které je možné k potřebným lidem distribuovat po celý rok,“ uvedl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Jídlo z této sbírky by nestačilo k zajištění všech potřebných, proto se zásoby kombinují. „Většinu potravinové pomoci pokryjeme z Národní potravinové sbírky. Potraviny z magistrátu tvoří jen menší část, ale je dobré, že pro klienty máme okamžitou pomoc,“ řekl vedoucí Domu na půl cesty Jan Gajdziok.

Příjemce pomoci vybírají sociální pracovníci, kteří s potřebnými pracují podle stanovených pravidel. Jedním z nich je, že se jedná o jednorázovou pomoc k překonání krizové situace a nemá nahrazovat běžný způsob obstarávání potravin. „Využívám toho pouze v nouzi. Zajdu třeba do azylového domu na Bratislavský, tam se najím a vystačí mi to na měsíc,“ vypověděl Jiří Dobrý, muzikant žijící na ulici. Mimo sociální zařízení spadající pod Brno, mohou lidé v těžké situaci využít například azylové domy Armády spásy a Diecézní charity.

Akce na magistrátu se koná každý únor od roku 2015. „Inspirovali jsme se činností Potravinové banky pro Brno a Jihomoravský kraj, která v té době začínala,“ uvedl Poňuchálek. Lidé také mohou po celý rok darovat oblečení na Křenové 20.

Klíčová slova: Magistrát, potravinová sbírka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.