25.03.2017 14:53


Brněnští strážníci od města získají tři miliony korun

Autor: Benedikt Vítek | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brno poskytne strážníkům městské policie asi tři miliony korun, které mají motivovat nové zájemce. Každý nový strážník z této částky získá padesát tisíc korun, pokud neodejde během prvních čtyř let. V takovém případě musí část peněz vrátit.

Statni policie zatim zadny naborovy prispevek nenabizi, to se vsak muze zmenit s novelou zakona.

 

Brno - Nově nastupující brněnští strážníci dostanou příspěvek padesát tisíc korun. Dotaci ve výši asi tří milionů korun schválilo na začátku března zastupitelstvo Brna. Počáteční bonus se od minulého roku zvýšil o dvacet tisíc korun a strážníci jej budou moci využít rychleji. První polovinu dostanou po skončení tříměsíčního přípravného kurzu, zbytek částky získají po podepsání smlouvy. „Zdaněný bonus obdrží strážníci ve výplatě,“ upřesnil Pavel Šoba z informačního oddělení Městské policie Brno. Strážníci kteří odejdou před uplynutím čtyř let, budou muset část příspěvku vrátit. Město k pokrytí nákladů využije peníze ušetřené městkou policií za minulý rok.

I přes náborový příspěvek, který městská policie nabízela minulý rok, se volná místa nezaplnila. „Zájem o pozici strážníka přetrvává, nabízený bonus počty uchazečů ještě zvedl. Kvalita bohužel kolísá, část uchazečů nemůžeme přijmout třeba proto, že mají rezervy v oblasti komunikace,“ uvedl Šoba. „Na pozice strážníků potřebujeme zhruba padesát lidí,“ doplnil.

S podobnými problémy se potýká i státní policie, které na jižní Moravě chybí přes šedesát pracovníků. „Počet uchazečů se nezvyšuje, naopak klesá, je to reakce na vývoj trhu práce. Loni neuspěla třetina uchazečů u fyzických testů a více než polovina nezvládla psychotesty,“ řekla mluvčí policie Štěpánka Komárová. Náborové příspěvky státní policie zatím nenabízí, ale do budoucnu tuto možnost nevylučuje. „Náborové příspěvky musí být upraveny v zákoně. Nyní je v jednání novela, která i s tímto benefitem počítá,“ dodala Komárková.

Výběrovým řízením k Městské policii Brno projde zhruba desetina uchazečů, proto se snaží kvalitnější zaměstnance nalákat i na jiné výhody, jako jsou proplácení jízdného v brněnské veřejné dopravě nebo příspěvky na stravování. Státní policie se zase pokouší získat nové pracovníky pomocí takzvaných Workshopů, kde si mohou zájemci vyzkoušet policejní práci, nebo otestovat své schopnosti při fyzických testech.

Klíčová slova: Policie, městská policie, nábor

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.