25.04.2017 18:01


Aktuálně: Studenti v oblecích kostiček LEGO si naposledy zazvonili

Autor: Benedikt Vítek | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Posledním zvoněním oslavili studenti zakončení studia střední školy.  Maturanti se oblékli do pestrobarevných kostýmů LEGO kostiček a v brněnských ulicích vybírali od kolemjdoucích peníze. Ty použijí na pokrytí nákladů spojených s maturitním plesem. Zviditelnit se snažili i hudební produkcí a tancem. Této tradice se maturanti účastní po celém Česku. 

Některé skupiny studentů se rozhodli přitáhnout pozornost tancem Foto: Benedikt Vítek

 

Brno - Studenti čtvrtých ročníků středních škol vybírali na České ulici peníze na maturitní ples. Poslední zvonění pojali umělecky. Maturanti převlečení za kostičky LEGO tancovali vedle Darth Vadera a dalších filmových postav.  „LEGO jsme si vybrali, protože jsme živá třída. Navíc je tak známé, že bychom tím mohli oslovit všechny,“ řekla studentka Biskupského gymnázia Barbora Lösslová. „Jako třída bychom chtěli vybrat tak čtyřicet tisíc korun,“ dodala.

Ve stejném čase pořádali na Moravském náměstí sbírku studenti oblečení jako starověcí Egypťané. „Abychom se odlišili od ostatních skupin, tak zde máme i zpěváka, který náš průvod doprovází,“ uvedla studentka Marta Koláčková, oblečená jako Kleopatra. Posledním zvoněním žáci po celém Česku slaví ukončení závěrečného ročníku středních škol. Snaží se vybrat dostatek peněz na zaplacení nákladů spojených s maturitním plesem a následnou oslavou.

Na žádném z míst se maturanti ani přes vysokou hlasitost hudby s problémy nesetkali. „Je to hezká tradice. Nevidím důvod, proč jim to zakazovat,“ uvedl přihlížející student Tomáš Blatný. „Na hudební produkci není nutné žádat o povolení. To, jestli hlasitost neobtěžuje kolemjdoucí je na posouzení Městské policie,“ řekla mluvčí Brno-střed Denisa Kapitánčiková. 

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Naty | 26. 04. 2017, 18:10
Jaj .. super, kolegyňka z nášho brnianskeho tímu www.veselekostky.cz vás zazrela a vzhľadom k tomu, že sa jedná o Lego, tak podporovala. Polec hore! :-)